Ben Kimim ?

Merhabalar, Öncelikle özgeçmişimi gözden geçirmeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. 

En baştan başlamak istiyorum. Bilgisayara merakım küçüklükten beri var olduğu için ve ailemin de bu merakımı göz ardı etmeyip benim istediğim bölümde ilerlemem için ilk adımı atmışlardı. 

Beni bizim mahallede bulunan ve Gaziantep’te ün sanmış bir bilgisayarcıda işe başlamamı sağladılar. Orada teknik servis bölümünde ve zaman zaman da satış bölümünde de yer aldım. Teknik servis derken elektronik tamirat olarak değil arıza tespiti ve parça sök tak yapıyorduk. Zamanla orda geliştim ve bu sırada da lise de bilgisayar bölümünü okuyordum. Hem okulda öğrendiklerim hem de çalışma ortamımda öğrendiklerim ile bayağı bir bilgi birikimi sağlamış oldum. Daha sonra lise de dal ayırımı yaptılar. 2 seçenek sundular. Birinci Teknik Servis, ikincisi ise web tasarım idi. Ben de zaten teknik servis ile ilgili bilgime dayanarak web tasarım dalına geçmeyi seçtim ve iyi ki de seçmişim. 

Okuldaki öğretmenlerimin desteği ile bayağı yol kat ettim. Web tasarımı ilk öğrenmemden bir süre geçtikten sonra ben artık dışarıdan iş almaya başladım ve olumlu sonuçlarla para kazanmaya başladım ve sonra da bu sektörde kendimi geliştireceğime dair kendi kendime söz verdim ve bu sözün ardından kuzenimin yayınevi şirketinde ilgili pozisyonda yer aldım. 

Burada web tasarım ve kodlama ile ilgili bayağı yol kat ettim. Hem okuldaki hocalarımın desteği hem de iş yerinde öğrendiklerim bana tecrübe kattı. Burada hem web yazılım hem de grafik anlamında kendimi iyice geliştirdim. Lise son sınıfa geçmemle bölümde yaptığım dereceye istinaden bir ortak olduğumuz yurtdışı projesinde yer alma hakkı kazandım ve 1 ay boyunca Sevilla (İspanya) ‘da kaldık ve orda ekstra olarak mysql, html, php, css, js, İspanyolca, İngilizce eğitimleri aldım ve bununla kalmadan orda staj gördüm. Orası benim dönüm noktalarımdan birisidir. Gözlerimin önündeki at gözlüğünden kurtulmuş kendi görüşlerim ve düşüncelerim çok değişmişti.

Lise bittikten sonra ise bulunduğum memlekette bizim sektör fazla olmamasının sebebiyle 2 yıl boyunca farklı bir sektörde çalıştım. Sonrasında ise bulunduğum sektör Gaziantep’te gelişmesinden dolayı bir ajans ile anlaşıp bu sektöre giriş yaptım.

Ajansta kurumsal, e-ticaret siteleri yaptım. Bunun yanında ise grafik, fotoğraf çekimi deneyimlerimde oldu ve kısa bir süre sonra ise ekip lideri oldum. Ekip liderliği güzeldi, zevkliydi ama artık kendi işimi kurma vakti gelmişti. Lise arkadaşım ile beraber İzmir’de ortaklaşa bir ofis açtık ve 3 ay sonunda arkadaşımla anlaşmazlık yaşayıp tekrardan Gaziantep’e döndük ve burada hemen 1 hafta sonra bir Ar-ge yazılım ile uğraşan bir firmada Türkiye geneli bir projenin web bölümünün yöneticisi, yazılımcısı olarak firmada işe başladım. 

Proje ise servislerde çocukların unutulması ile alakalı bir projedir. Koltuk sensörleri ve emniyet kemeri sensörlerinden gelen bilgilere göre veli, yapılmış olan mobil uygulamalar aracılığıyla öğrencisinin hangi koltukta oturduğunu biliyor. Koltuğunda oturuyor mu/oturmuyor mu? Emniyet kemeri takılımı / değil mi? Sorularına cevap veren bir proje geliştirdik ve bunların haricinde ise velilere günde en az 4 tane sms gönderiliyor. Ben bu projenin tam olarak web tarafını düz PHP ile yazdım. Bunun yanı sırasında ise css, javascript, html5 dilleri ile beraber yazdım. Kullandığım kütüphaneler ise bootstrap,jquery kullandım. Bunun haricinde ise xcode ile de veli uygulamasını yaptım. 

Bu projeyi yönetirken firmanın işleri haricinde ise yine freelance olarak başka bir firmanın da işlerini yapmıştım. Orda ise Codeigniter ile logoya, netsis vs mssql bağlantılı yazılımlar yaptık.

Şuan da ise bir global E-Ticaret yazılımı yapıyorum.

Bildiğim Programlar

dreamweaver

Dreamweaver

photoshop

Photoshop

corel-draw

Corel Draw

after-effects

After Effects

illustrator

İllustrator

Bildiğim Diller

html

HTML 5

php

PHP

mysql

MYSQL

mssql

MSSQL

css

CSS 3

js

Java Script

Bildiğim Hazır Yapılar

bootstrap

Bootstrap

jquery

Jquery

wordpress

Wordpress

prestashop

Prestashop